Jdi na obsah Jdi na menu
 


Menisky a rekonstrukce ACL

21. 6. 2007
Dotaz: V únoru jsem si na lyžích poranila menisky , přetrhla přední zkřížený vaz a natrhla vnitřní boční vaz. Jsem po operaci menisků, chodím na rehalibitaci a v budoucnu bych měla absolvovat ještě rekonstrukci ACL. Ráda bych doplnila léčbu o nějaký přírodní produkt. Předem děkuji za radu.Na úvod si řekněme o co vlastně jde. Menisky jsou chrupavky uvnitř koleního kloubu a odpovídají tvaru kostí mezi které jsou vloženy. Jsou pružné a pevné a dobře tlumí nárazy. Poranění vzniká většinou špatně koordinovaným rotačním pohybem. Řešení takového zranění je pouze v rukou chirurga. Co je to ACL rekonstrukce? ACL je přední zkřížený vaz ve středu kolena ve Vašem případě poškozen při lyžování. Při jeho rekonstrukci chirurg udělá řez na noze, kde skrze kost vyvrtá malé otvory. Nový vaz je těmito otvory protáhnut a zajištěn. Řekl bych, že z tohoto je jasné, že léčitel tu mnoho nenadělá, ale i přesto mám pro Vás pár rad.
1. Příliš nenamáhat a to alespoň po dobu půl roku a poté začít pomalu zatěžovat.
2. Pro urychlení hojení menisku a rány po ACL rekonstrukci bych doporučil Aloi. Pokud dodržíte sterilitu /hlavně čisté ruce,gel z rostliny je sterilní sám o sobě,používat vždy nový odřezek/, můžete přiložit šťávu z listu přímo na ránu. To opakujete třikrát denně po dobu jednoho týdne. Když se rána zacelí rozemelte polévkovou lžíci kořene kostivalu a jednou denně po dobu půl hodiny přikládejte na ránu, asi tři, čtyři dny. Kostival podpoří léčbu menisku, pokožky i vazů.
3. Dávat si na sebe pozor. Dávat přednost zdravější stravě a zbytečně nezatěžovat organismus dalšími jedy, jako je alkohol a cigarety. Tělo se pak může soustředit na léčení postiženého kolene a ne zachraňovat Vás. Jelikož tělo pracuje tak, že nejdříve léčí životně důležité funkce a orgány, pak teprve to ostatní. Pro Vaše tělo není koleno na prvním místě, bez toho se dá žít.Dejte mu tedy šanci.
Hodně štěstí!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář